W najbliższy piątek tj. 1.09, odbędzie się już – ostatni – czwarty koncert z cyklu „Smyczki na Wojciechu”.
Ostatni koncert w cyklu „Smyczki na Wojciechu” w roku 2017 ukaże nam znane i lubiane arie operowe i operetkowe, a usłyszmy je w wykonaniu:
- Pavol Remenár – baryton
- Miriam Rodriguez Brüllová – gitara
Pavol Remenár
Solista Narodowego Teatru i Opery w Bratysławie, zadebiutował w 2000 roku tytułową rolą w operze „Don Giovanni” Mozarta. Od tego momentu katalog ról artysty na scenie operowej jest imponujący, niektóre z nich to: Belcore („Eliksir miłosny” Donizetti), Figaro („Cyrulik sewilski” Rossini), Dandini („Kopciuszek” Rossini), Papageno („Czarodziejski flet” Mozart), Orfeusz („Orfeusz i Eurydyka” Gluck), Silvio („Pajace” Leoncavallo), Marcello i Schaunard („Cyganeria” Puccini), Sharpless („Madame Butterfly” Puccini), Valentin („Faust” Gounod), Oniegin („Eugeniusz Oniegin” Czajkowski). Pavol Remenár współpracował z wieloma znakomitymi reżyserami europejskiego teatru opery, między innymi: Mariuszem Trelińskim, Peterem Konwitschnym, Gintarasem Varnasem, Nikolą Raab. Swe liczne tytułowe role wyśpiewał na deskach teatrów w Lipsku, Budapeszcie, Brnie, Zurichu oraz Pradze. W repertuarze artysty znalazły się także interpretacje pieśni, zarówno z orkiestrą symfoniczną, jak i w kameralnej odsłonie. W naszym cyklu „Smyczki na Wojciechu” zobaczymy Pavola Remenára z jego główną partnerką kameralną – Miriam Rodriguez Brüllovą. Głos artysty rozpoznawalny jest w wielu zakątkach świata, w Finlandii, Włoszech, Belgii, Japonii, Niemczech, Austrii i na Węgrzech.
Miriam Rodriguez Brüllova
Gruntowne wykształcenie otrzymała, studiując w Akademii Sztuk w Bratysławie oraz na Uniwersytecie w Quebec w Montrealu, Uniwersytecie Laval w Quebecu, Uniwersytecie Muzyki oraz Sztuk Scenicznych w Wiedniu. Występowała jako solistka z wieloma znakomitymi i sławnymi orkiestrami, takimi jak: Jerozolimska Orkiestra Symfoniczna (pod batutą Pawła Przytockiego), Brandenburgisches Staatsorchester, Orchestra Fondazione Arena w Weronie, Orkiestra Symfoniczna w Rzymie, Słowacka Radiowa Orkiestra Symfoniczna, Orkiestra Państwowej Filharmonii w Koszycach, Orkiestra Filharmonii w Bogocie, Orkiestra Symfoniczna w Seulu, Orkiestra Filharmonii w Rzeszowie oraz Virtuosi di Praga, Kameralna Orkiestra Talicha, Słowacka Orkiestra Kameralna i z wieloma innymi. Miriam Rodriguez Brüllova koncertowała w wielu słynnych salach. Były to praskie Rudolfinum, Konzerthaus w Berlinie, Seulu, Rzymie, Weronie oraz Ameryce Północnej, Afryce i Azji. Jako gitarzystka kameralna brała udział w licznych projektach muzycznych, współtworzonych z artystami o międzynarodowej sławie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do wysłuchania tego koncertu w najbliższy piątek o godzinie 1900 w drewnianym kościele.