Peregrynacja Obrazu Najświętszego Serca Jezusa w naszych rodzinach
Dziś w naszym kościele uroczyste rozpoczęcie Peregrynacji Obrazu Najświętszego Serca Jezusa. W tym bowiem tygodniu rozpoczyna się szczególny czas modlitwy rodzinnej. Okazją ku temu będą odwiedziny w naszych domach Obrazu Najświętszego Serca Jezusa. W tym znaku widzimy Miłość Chrystusa , którą każdy z nas został obdarowany. Człowiek jako istota obdarzona wolnością może Bożą Miłość przyjąć lub odrzucić. Przyjęcie obrazu Jezusa naszego Zbawiciela będzie wymownym świadectwem wiary. Można wziąć z kościoła Modlitewnik Peregrynacyjny, który zostanie w naszym domu jako pamiątka i Obraz Pana Jezusa z Aktem Intronizacji Najświętszego Serca Jezusa w Rodzinie. W każdą niedzielę Msza św. w intencji rodzin przyjmujących Obraz w danym tygodniu. Rodzina przyjmująca wpisuje się ( modlitwa prośby lub dziękczynna) do Księgi Pamiątkowej.
Niedziela Chrztu Pańskiego
W pierwszą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) wspominamy chrzest Chrystusa w Jordanie. W czasie swojego chrztu objawił się On jako prawdziwy Mesjasz namaszczony Duchem Świętym. Tu rozpoczął Jezus – objawiwszy swoje posłannictwo – publiczną misje nauczycielską.
CZWARTY MĘDRZEC WSCHODU – LEGENDA cz. II
Kiedy Artaban szedł uliczkami Betlejem usłyszał śpiew w jednym z domów. Wewnątrz młoda matka usypiała małego synka. Opowiedziała magowi o ostatnich wydarzeniach, jak to pojawili się tu dostojnicy z dalekiego Wschodu i złożyli bogate dary Dzieciątku i Jego rodzicom: Józefowi i Maryi. Ale ojciec z rodziną odszedł i udał się do Egiptu, bo bał się prześladowań. Artaban postanowił podążyć za Królem, którego szukał i nawet jeśli przyjdzie mu wędrować aż do kraju piramid to nic go nie powstrzyma. Nagle w miasteczku rozległy się rozpaczliwe krzyki, że żołnierze Heroda mordują małe dzieci. Mędrzec stanął w drzwiach domu postanawiając bronić chłopca chlipiącego w ramionach matki. Zasłaniając swoim ciałem wejście do domu, skłamał, że w środku nie ma żadnego dziecka i ofiarował dowódcy oddziału bajecznie piękny rubin aby nie przeszukiwano mieszkania. Tak uratował małego chłopca a jednocześnie zasmucił się, że dwa dary dla Króla, oddał ludziom i nie był pewien czy będzie godny aby spojrzeć w Jego oblicze. Nadaremnie szukał swojego Króla w Egipcie aby go uczcić i uwielbić. Ale przez wiele lat pomagał i leczył ludzi jak tylko umiał. Tak minęły 33 lata od chwili, gdy Artaban wyruszył na poszukiwanie światła. Znajdował się właśnie w Jeruzalem gdy Żydzi obchodzili święto Paschy a w mieście panował ogromny zgiełk i poruszenie z powodu ukrzyżowania dwóch złoczyńców i człowieka mówiącego, że jest Synem Boga i Królem żydowskim. Artaban zrozumiał, iż wreszcie po tylu wyrzeczeniach znalazł swojego Króla. Podążył wraz z tłumem na miejsce egzekucji ale został zatrzymany przez młodą dziewczynę, którą na łańcuchu ciągnęli ze sobą żołnierze. Wykupił ją z ich rąk, ofiarując w zamian ostatnią cenną rzecz, która mu pozostała – śnieżnobiałą perłę. Wtedy ziemia zatrzęsła się i ciemności zasnuły cały kraj, a Mędrzec padł na kolana i ze wzrokiem wbitym w niebo dopytywał się kogoś, kiedy to widział go głodnego i go nakarmił, czy spragnionego i go napoił? Kiedy otworzył przed nim wrota jak przed strudzonym wędrowcem, czy przyodział go gdy był nagi, wyleczył gdy zachorował? I wtedy zrozumiał, że mimo iż szukając swego Króla, nigdy nie widział Jego oblicza, to w każdym potrzebującym, któremu pomógł przez wszystkie te lata wytrwałej podróży, zobaczył cząstkę Boga. Jego wędrówka skończyła się, dary zostały przyjęte a Czwarty Mędrzec Wschodu znalazł swojego Króla.
Anita Iwańska – Iovino